Kompozit Kaplama

Kompozit panel cephe uygulamalarında, alüminyum levhalar kullanılarak konutların dış cephesinin kaplanmasıdır. Alüminyum, kolay şekil alabildiği için üretimi de uygulaması da bu konuda oldukça kolay bir maddedir. Diğer cephe kaplama ürünlerine göre çok daha hafif olan kompozit panel ile dikey ya da yatay olarak montaj yapımı uygundur.

Kompozit paneller, iki alüminyum içerisinde yerleştirilmiş olan polietilen tabakadan oluşmaktadır. Günümüzde cephe kaplamaları içerisinde sık tercih edilen bu paneller hem montajı kolay olabilmekte hem de ekonomik olması nedeniyle son derece avantajlıdır. Hafif olmasına rağmen oldukça dayanıklı bulunan kompozit kaplama sisteminin bakımı ve temizliği kolay olmaktadır.

Alüminyum Kompozit Paneller

Alüminyum Kompozit Panelleri yangın standartları B1 sınıfı ve B2 sınıfı yer almak üzere iki ayrı kategoride bulunmaktadır. B2 sınıfı paneller iki alüminyum içerisinde levha arasında polietilen dolgulu ve ön yüzü boyalıdır. B1 sınıfı olan (alev almaz) ise iki alüminyum levha içerisinde aleve son derece dayanıklı mineral dolgu maddeli olmaktadır.

Alüminyum Kompozit Paneller ile beraber ileri teknoloji ile üretilmekte olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih yapılan bir yapı elemanı olarak yer almaktadır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ile beraber modern çizgiler üretilmesine yardımcı olabilmektedir. Binaların iç ve dış yüzeyleri içerisinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit kaplama tercih edilen bir yapı malzemesi yer almaktadır

Alüminyum Kompozit Panel sistemleri her iki yüzeyi çeşitli ebatlarda alüminyum arası çevre dostu polietilenden oluşabilen, dış yüzeyi değişik renkler ile beraber kaplanabilen, taşıma, depolama ve uygulama içerisinde renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olmaktadır.

Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri

—Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bulunması,

—İşlenmesi son derece kolay,

—Bakım ve temizliği oldukça kolay,

—Diğer cephe kaplama uygulamalarına oranla daha hafif,

—Düzgün yüzeyli, darbelere ya da kırılmaya karşı son derece dayanıklı,

—Geniş renk seçeneğine sahip,

Alüminyum kompozit kaplama işlerinde renk kartelasında bulunan temel renkler standart olarak mevcuttur. Bunların yanı sıra belli bir miktarın üstünde tüm RAL renkleri içerisinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkündür. Granit ve ahşap deseni gibi pek çok özel seçenekler de bulunmaktadır.

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT