Cephe Kaplama Ankara

 

Cephe kaplama olarak adlandırılan sistemlerde amaç, hem ısı ve ses yalıtımı yapmak, hem de binanın ömrünü uzatmak. Aynı zamanda yapılan bu giydirmeler, mimarı ve estetik açıdan da, oldukça güzel bir görünümün ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Cephe kaplama Ankara tarafından da sunulan bu hizmette, kullanılan malzemeler müşteri tarafından belirlenebiliyor. Ahşap malzemenin yanı sıra, American Siding denilen sitem de kullanılmaktadır. Fakat, her iki sistemde de uygulama yapılacak olan binanın iklim koşulları büyük önem arz etmektedir.

 

Bina kaplama sistemlerinin, bulunduğunuz iklim koşullarına göre en uygun olanını yetkililer sizinle paylaşacaktır. Elbette yine de talep ettiğiniz malzemelerle üretim gerçekleşebilir. Fakat, uzun vadede sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden uzman danışmanın yönlendirmesini dikkate almakta fayda vardır.

 

Cephe Kaplamanın Faydaları

 

Cephe kaplama Ankara tarafından sunulan bu hizmette, öncelikli olarak kullanılan malzemenin sağlıklı ve dayanıklı olmasına özen gösterilir. Uygulama sırasında da, bu alanda uzmanlaşmış ustalar ile çalışarak, monte esnasında sorunlarla karşılaşılmasının önüne geçilir. Cephe kaplamanın yararları ise şu ana başlıklarda toplanabilir;

 

  • Yağmur, kar, güneş, rüzgar gibi yapılara dıştan ve içten zarar veren hava koşullarına karşı yapıyı korur,
  • Binanın ömrünü uzatır,
  • Ses iletimini minimuma indirir,
  • Isı ve su yalıtımı sağlar,
  • Yalıtım kaynaklı yakıt tasarrufu yapılmasını sağlar,
  • Estetik görünüm sayesinde, çok daha yüksek müşteri memnuniyeti sunar.

 

Cephe Kaplama Fiyatları

 

Tüm bina yapılandırma sistemlerinde olduğu gibi, cephe kaplama ücretleri de metrekare hesabıyla yapılır. Bu ücretlendirmeler ayrıca kullanılacak olan malzemeye göre de değişir. Binanın yapısı da fiyatlandırmayı etkileyen diğer bir faktördür. Cephe kaplama Ankara için fiyatlandırmaları, tercih edeceğiniz malzemeye göre metre cinsinden alabilirsiniz. Bu sayede ortalama bir fiyat çıkartarak bütçe ayarlamanızı yapabilirsiniz. Ancak, tam fiyatlandırma, iskonto yüzdeleri, vade seçenekleri ve malzeme bilgisi için satış ofislerine başvurmanız gerekir.

 

Cephe kaplama sistemi mantolama olarak adlandırılır. Mantolama sistemlerinde malzemenin yanı sıra, uygulaması da oldukça zahmetlidir. Bu sebeple fiyatlandırmalar biraz yüksektir. Bu yüzden iskonto bilgisini alarak hesaplamalarınızı net şekilde yapmanız bütçe ayarlamalarınızda kolaylık sağlayacaktır.

 

 

 

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT