Cam Cephe Giydirme Ankara

 

Cam cephe giydirme sisteminde, bina dış yüzü cam ağırlıklı olarak tamamen kaplanmasıdır. Bu sistemde yüksek teknoloji üretimli camlar, döşemelerin önelerine getirilir. Döşemelere ya da kolanlara asılırlar, ancak taşıyıcı özellikte değillerdir. Yani temel yapıyı oluşturmazlar. Sadece dış cephe kaplaması olarak görev yaparlar. Her ne kadar görüntüsel olarak, bir prestij temsili olsalar da, ısı kayıplarını ortadan kaldırdıkları için de, oldukça sık tercih edilirler.

 

Cam cephe giydirme Ankara hizmetleri, ağır asma giydirme cephe ve hafif asma giydirme cephe sistemi olarak iki ana başlıkta toplanır. Sistemin bu şekilde ikiye ayrılması, kullanılan cam plakaların ağırlıklarına bağlı olarak değişir. Tercih edilmede, ana bina yapısının önemi vardır. Yani her yapıda istenilen sistem uygulaması yapılamaz. Bu yüzden inşaat alanında değerlendirmeler yapılarak sistem oluşturulur.

 

Cam Cephe Giydirmede Tercih Edilen Malzemeler

 

Teknolojinin gelişmesiyle inşaat sektöründe, betonarme ya da tuğla yapının taşıyıcı olma zorunluğunun ortadan kalkması ile birlikte oldukça sık tercih edilmeye başlanmıştır. İlk örnekleri ise 20. yüzyıl başlarında ortaya çıkmıştır. Cam cephe giydirme Ankara tarafından sunulan hizmetlerde hem yapıyı güçlendirme amaçlı, hem de estetik görüntüyü arttırmak için beraber kullanılan materyaller bulunur. Cam cephe kaplama için kullanılan yan malzemeler şu şekilde sıralanır;

 

  • Doğal taş döşemesi,
  • Yapay taş döşemesi,
  • Kompozit döşeme,
  • Metal levha döşeme.

 

Bu döşemelerden hangilerinin tercih edileceğine müşteri talebi belirler. Fakat, yapılarda kullanılan örnekli kullanımlardan yola çıkarak, mimar desteği ile örnekler arasından danışmanların desteğini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Cam Cephe Giydirme Ücretleri

 

Cephe kaplama ücretlendirmeleri, bina yapısına ve kullanılacak malzemelere göre değişmektedir. Cam cephe giydirme Ankara ücret bilgisi almak için, bina yapımdan sorumlu mimarın talepleri doğrultusunda başvuru yapması gerekir. Sistemler metre kare olarak hesaplanıyor olsa da, sistem diğer kaplama sistemlerinde olduğu kadar kolay değildir. Bina güvenliği açısından bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu da bir planlama süreci gerektirir. Ürünlerin genel hatları ile, taban fiyatlandırmalarını ise internetten öğrenebilirsiniz. Fiyatları etkileyen diğer faktör ise, ürün üretimi yapan firma kalite prosedürleridir.

 

 

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT