bauxite mining

Hammadde

rock digger

Boksit

Boksit Alüminyum üretim hammadde boksit , ekvator etrafında bir kemer bulunan toprak tipi gibi bir kil ile başlar. Boksit toprak altında birkaç metrede çıkarılmaktadır.

rock rock rock rock rock rock

Boksit Değirmeni

boksit değirmeni Kil yıkanıp nerede boksit sonra bitkilere taşınır ve boksit bir öğütücüden geçer .

gear gear

Aluminyum Oksit

Alüminyum oksit'in rafine edilmesiyle boksit elde edilir.

Refining process

Alumina is separated from the bauxite by using a hot solution of caustic soda and lime.

washer

Rafineri Süreci

Rafineri süreci Alümina kostik soda ve kireç sıcak solüsyonu kullanılarak boksit ayrılır.

Saf Alüminyum

Saf alüminyum Karışım ısıtılmış ve süzülmüş ve geri kalan , beyaz bir toz alümina için kurutulmaktadır.Arıtma işlemi Üç farklı hammaddeler , alüminyum , alüminyum oksit, elektrik ve karbon yapmak için ihtiyaç vardır.

Elektrik negatif katot ve pozitif anot arasında çalışan , iki karbondan yapılmıştır . Anot alümina ve formlar CO2 oksijen ile reaksiyona girer

Sonuç şimdi hücrelerden aday olabilir sıvı alüminyum vardır.

Ürünler
tüm sıvı alüminyuma ürünler için kullanılacak , ekstrüzyon külçe , levha külçe veya döküm alaşımlarına bağlı olarak dökülür .

Alüminyum farklı ürünler haline dönüştürülmüştür.

Kalıp

Kalıptan çekme Ekstrüzyon tekniği tasarımı için neredeyse sınırsız olanaklar vardır ve sayısız uygulama olanakları sunmaktadır.

Süreç

Süreç Ekstrüzyon işleminde, alüminyum külçe ısıtıldı ve bir kalıp olarak adlandırılan bir şekillendirilmiş araç ile preslenir .

Sıkıştırma

Rolling Alüminyum çok sünek olduğunu. Folyo 60 cm 2-6 mm haddelenebilir ve nihai folyo ürün 0,006 mm gibi ince olabilir. Hala ışık, aroma veya tad ya da izin vermez ..

İşlem

Süreç Sac külçe gibi plakalar , şerit ve folyo gibi haddelenmiş ürünler , yapmak için kullanılır .

Birincil Döküm Aşamaları

Birincil döküm alaşımları Alüminyum döküm alaşımları farklı şekillerde dökülür. Metal tekrar yeniden eritilir ve örneğin jantlar veya diğer otomobil parçaları için , içine yapılacaktır . Dökümhane alaşımlar içeriği onların daha kullanımını uyacak şekilde özelleştirilebilir .

Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm Hurda alüminyum Geri Dönüşüm yeni alüminyum yapmak için kullanılan enerjinin sadece yüzde 5'ini gerektirir. Alüminyum yüzde 100 verimlilikle tekrar tekrar geri dönüşümlü edilebilir . Diğer bir deyişle , alüminyumlar doğal niteliklerinin hiçbiri geri dönüşüm sürecinde kaybolur . Geri dönüşümlü ürün orijinal ürün ile aynı olabilir veya tamamen farklı bir şey haline gelebilir . Uçak , otomobil, bisiklet, tekne, bilgisayar, ev aletleri, tel ve kutular geri dönüşüm için tüm kaynaklarıdır .

Nasıl
Yapılır ?

Alüminyum nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi?

Alüminyumun üretimi, kullanımı ve geri dönüşümü boksitten Alüminyuma yolculuk....