_1475824342.jpg

Kompozit Kaplama Ankara

Kompozit panel kaplama sistemi, alüminyum doğrama denilen sistemlerle üretilen bir üründür. Mekanların dış cephe kaplamalarında kullanılan bu sistem sayesinde, plakalar dilendiği gibi şekillendirilebildiği için, farklı görünümlerde çok çeşitli ve görsel açıdan müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan yapıların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Kompozit kaplama Ankara hizmetleri ve çeşitliliği ile ilgili kapsamlı bilgi ve fiyatlandırmaları merkez ofislerden alabilirsiniz.

Kompozit olarak adlandırılan bu dış cephe kaplaması asıl olarak, iki alüminyum levha arasının özel bir madde ile doldurulmasıdır. Bu madde poietilen olarak adlandırılır. Bu iki levha ile yapının dış cephesinin kaplanmasına kompozit kaplama adı verilmektedir.

Kompozit Kaplamanın Özellikleri

Teknoloji ilerledikçe, sadece iç mimaride değil, yapı dış yüzeylerinde de ağır betonarme ya da tuğla tabanlara gerek kalmadan, hem estetik, hem de güvenilir yapılar üretilebilmektedir. Alüminyum doğrama teknikleri ile de kaplama çeşitliliklerinde de ciddi bir ilerleme kaydedilmiştir.

Kompozit kaplamaların genel özellikleri şöyle özetlenebilir;

  • Estetik görünüm,
  • Rijitlik,
  • Ağırlık,
  • Isı direnci ve ısı yalıtım iletkenliği,
  • Elektrik direnci ve elektrik iletkenliği,
  • Aşınmalara karşı direnç,
  • Akustik imkanı (sesi tutma ve sesi yutma özelliği),
  • Yüksek sıcaklıklara ve ısı değişimlerine karşı dirençli olması,
  • Basınca, çekmelere, çarpmalara ve eğilmelere karşı direnç göstermesi,
  • Kırılma tokluğu.

 

Bu özellikler kompozit levhaların genel özellikleri olarak nitelendirilebilir. Ancak bunların dışında da sağladığı pek çok özel fayda da vardır. Bu yüzden son yıllarda mimari de en sık tercih edilen dış yüzey kaplamalarının başında gelir.

Kompozit Kaplamada Kullanılan Malzemeler

Bu sistemin oluşturulabilmesi için farklı materyallerin bir araya getirilmesi gerekir. Bu kombinasyonlar, müşteri taleplerine ve bina yapısının uygunluğuna göre değişim gösterebilir. Kompozit kaplama Ankara hizmetlerinde kullanılan bazı kaplama malzemelerinden bazıları şöyledir; epoksi reçine, silikon, metal, elyaf, çelik, polyester reçine, cam lifleri, karbon lifler, bor lifleri, silisyum karbür lifleri, asbest lifler, fenolik reçineler. Bu malzemeler dışında da pek çok ayrıntı malzemesi kullanılmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, hangi yapıda, hangi malzeme kullanılması gerektiğine mimarlar ve kompozit kaplama Ankara uzmanları karar vermektedir.

 

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT