Alüminyum Doğrama Faydaları

 

Alüminyum doğrama faydaları pek çok açıdan diğer rakiplerinden ayrılır. Ülkemizde en çok tercih edilen cam çerçeve sistemlerinde ahşap ve pvc sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler içerisindeki ahşap çerçeveler, yağmur, kar, güneş, rüzgar gibi doğa şartlarından çok kısa sürede, hızla olumsuz olarak etkilendiği için sık tercih edilmez. Bu özel olarak üretilen sistemlerin en büyük rakibi olan pvc ise artık yavaş yavaş kullanılmamaktadır. Alüminyum doğrama görselliği de tercihlerin değişmesinde rol oynamaktadır.

 

Pvc sisteminin yerini alüminyum doğrama faydaları sistemlerinin almasında en büyük etken sağlıktır. Pvc üretim şekli olarak çok da sağlıklı bir malzeme değildir. Kısa sürede zarar görerek, sık tadilat yapılması ya da yenilenmesi gerekir. Temizliği zordur ve koku yapma özellikleri vardır. Sistemin avantajları da en çok bu noktada ortaya çıkar. Kolay temizlenir, hafiftir, sağlıklıdır.

 

Alüminyum Doğrama Fiyatları

 

Alüminyum kapı fiyatları diğer üretimlere göre biraz daha ucuzdur. Ufak bir alanda kullanılacağı için de ücret çok da rahatsız edici değildir. Alüminyum doğrama görselliği de tercih edilmede önemli bir etkendir. Pvc sistemler ucuzluğu nedeni ile cam balkon ve çerçeve sistemlerinde halen tercih ediliyor. Ayrıca, ülkemizde üretim koşulları baz alındığında alüminyum doğrama ücretleri hala biraz yüksel olduğu düşünülebilir. Ancak diğer özellikle de pvc olarak adlandırılan sistemin dezavantajları düşünüldüğünde ve bu sistemin fayları ile karşılaştırıldığında uzun vadede alüminyum cam balkon, alüminyum çerçeve çok daha doğru bir seçim olacaktır. Üstelik fiyatlandırmalar arasında ciddi uçurumlar yoktur. Apartman ya da çok katlı binalarda bu sistem kapıların kullanılması bütüne vurulduğunda da çok daha uygun bir fiyatlandırma ile alıcı bulmaktadır.

 

Alüminyum Doğrama Özellikleri

 

Alüminyum doğrama faydaları sistemin faydaları ile hemen hemen aynı başlıklar altında toplanabilir. Dış sesleri kesme, ısı yalıtım imkanı, hafiflik, temizlik kolaylığı, uzun ve dayanıklı kullanım süresi, tadilat istememesi, hava koşullarından çok fazla etkilenmemesi sistemin faydalarından sayılabilir. . Sık sık zarar gören, tamire ihtiyaç duyulan bir ürün satın almaktansa, minimum yapılandırma gerektiren bir ürüne ödeme yapmayı tercih etmelisiniz.

 

 

 

 

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT