Alüminyum Kapı Ankara

Alüminyum Kapı Ankara

Son yıllarda, özellikle sağlıklı olması, ısı yalıtımı imkanı sağlaması ve dış sesleri bloke etmesi gibi özelliklerinden dolayı, alüminyum doğrama tekniği ile üretilmiş sistemler tercih ediliyor. Günümüzde halen pvc profiller fiyat listesi sebebiyle tercih edilmeye devam etse de, sağlıksız bir materyal olması, koku yapması, temizliğinin zor olması ve uzun vadede dayanıklı olmaması nedeni ile tavsiye edilmiyor.

 

Özellikle bina giriş kapıları, kış bahçeleri, ofis bölmelerinde çok sık tercih edilen bu sistemde en doğru tercih alüminyum kapı Ankara seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Hem estetik açıdan, hem de istenilen ölçülerde, talebe göre üretim yapılabilen üretimlerle, kullanışlı ve göze hitap eden yaşam alanları sunuluyor.

 

Alüminyum Doğrama Kullanım Alanları

 

İş yerlerinde, binalarda, evlerinizde yani kısacası yaşam alanı olarak atfedilen her alanda, bu sağlıklı ve pratik kullanıma sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Alüminyum kapı Ankara tarafından sunulan hizmetlerden bazıları ise şöyle sıralanabilir;

 

 • Kış bahçesi,
 • Apartman giriş kapısı,
 • Bahçe giriş kapıları,
 • Alüminyum sürme kapı sistemleri,
 • Alüminyum kasalı cam kapılar,
 • Yangın çıkış kapıları,
 • Alüminyum bölme duvarlar,
 • Apartman şifreli giriş kapıları,
 • Alüminyum cam ofis bölme sistemleri,
 • Alüminyum katlanır kapı ve sürme sistemleri. Tüm bu sistemler, hem estetik görünümü, hem de talep doğrultusunda tüm ayrıntıların müşteri tarafından belirlenebileceği ölçülü olarak üretilebiliyor.

 

Alüminyum Kapı Fiyatları

 

Alüminyum doğrama olarak adlandırılan sistemde, boyları en fazla 6 metre olan birbirinden farklı plakaların, üretim şekline göre kesilip, işlenmesidir. Bu sistemler talebe göre ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak üretilebiliyor. Alüminyum kapı Ankara fiyatlandırmaları metre kare ve kilogram üzerinden yapılıyor.

 

Maalesef, halen ülkemizde üretim şeklinden dolayı genel bütünde biraz maliyetli bir sistem olduğu için henüz tam olarak yaygın olarak tercih edilmiyor. Pvc olarak adlandırılan üretim modellerinin kısa vadeli kullanımları, çok fazla bakım ve onarıma ihtiyaç duymaları, ısı yalıtımı ve dış ses blokesi konularında yetersiz kalmaları ve bir de sağlıksız üretim hammaddeye (özellikle pvc sistemler) sahip olmaları kıstas alındığında, alüminyum sistemlerin maliyetleri çok daha uygun kalmaktadır.

 

  

Kolas Alüminyum

Türkiye'de Alüminyum ve Yapı üzerine oluşturulmuş en kapsamlı blog içeriklerinden bir tanesi.

Kompozit Kaplama Ankara

Kompozit Kaplama Ankara

Kompozit panel kaplama sistemi, alüminyum doğrama denilen sistemlerle üretilen bir üründür. Mekanların dış cephe kaplamalarında kullanılan bu sistem sayesinde, plakalar dilendiği gibi şekillendirilebildiği için, farklı görünümlerde çok çeşitli ve görsel açıdan müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan yapıların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Kompozit kaplama Ankara hizmetleri ve çeşitliliği ile ilgili kapsamlı bilgi ve fiyatlandırmaları merkez ofislerden alabilirsiniz.

Kompozit olarak adlandırılan bu dış cephe kaplaması asıl olarak, iki alüminyum levha arasının özel bir madde ile doldurulmasıdır. Bu madde poietilen olarak adlandırılır. Bu iki levha ile yapının dış cephesinin kaplanmasına kompozit kaplama adı verilmektedir.

Kompozit Kaplamanın Özellikleri

Teknoloji ilerledikçe, sadece iç mimaride değil, yapı dış yüzeylerinde de ağır betonarme ya da tuğla tabanlara gerek kalmadan, hem estetik, hem de güvenilir yapılar üretilebilmektedir. Alüminyum doğrama teknikleri ile de kaplama çeşitliliklerinde de ciddi bir ilerleme kaydedilmiştir.

Kompozit kaplamaların genel özellikleri şöyle özetlenebilir;

 • Estetik görünüm,
 • Rijitlik,
 • Ağırlık,
 • Isı direnci ve ısı yalıtım iletkenliği,
 • Elektrik direnci ve elektrik iletkenliği,
 • Aşınmalara karşı direnç,
 • Akustik imkanı (sesi tutma ve sesi yutma özelliği),
 • Yüksek sıcaklıklara ve ısı değişimlerine karşı dirençli olması,
 • Basınca, çekmelere, çarpmalara ve eğilmelere karşı direnç göstermesi,
 • Kırılma tokluğu.

 

Bu özellikler kompozit levhaların genel özellikleri olarak nitelendirilebilir. Ancak bunların dışında da sağladığı pek çok özel fayda da vardır. Bu yüzden son yıllarda mimari de en sık tercih edilen dış yüzey kaplamalarının başında gelir.

Kompozit Kaplamada Kullanılan Malzemeler

Bu sistemin oluşturulabilmesi için farklı materyallerin bir araya getirilmesi gerekir. Bu kombinasyonlar, müşteri taleplerine ve bina yapısının uygunluğuna göre değişim gösterebilir. Kompozit kaplama Ankara hizmetlerinde kullanılan bazı kaplama malzemelerinden bazıları şöyledir; epoksi reçine, silikon, metal, elyaf, çelik, polyester reçine, cam lifleri, karbon lifler, bor lifleri, silisyum karbür lifleri, asbest lifler, fenolik reçineler. Bu malzemeler dışında da pek çok ayrıntı malzemesi kullanılmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, hangi yapıda, hangi malzeme kullanılması gerektiğine mimarlar ve kompozit kaplama Ankara uzmanları karar vermektedir.

 

Alüminyum Doğramanın Faydaları

Alüminyum Doğrama Faydaları

 

Alüminyum doğrama faydaları pek çok açıdan diğer rakiplerinden ayrılır. Ülkemizde en çok tercih edilen cam çerçeve sistemlerinde ahşap ve pvc sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler içerisindeki ahşap çerçeveler, yağmur, kar, güneş, rüzgar gibi doğa şartlarından çok kısa sürede, hızla olumsuz olarak etkilendiği için sık tercih edilmez. Bu özel olarak üretilen sistemlerin en büyük rakibi olan pvc ise artık yavaş yavaş kullanılmamaktadır. Alüminyum doğrama görselliği de tercihlerin değişmesinde rol oynamaktadır.

 

Pvc sisteminin yerini alüminyum doğrama faydaları sistemlerinin almasında en büyük etken sağlıktır. Pvc üretim şekli olarak çok da sağlıklı bir malzeme değildir. Kısa sürede zarar görerek, sık tadilat yapılması ya da yenilenmesi gerekir. Temizliği zordur ve koku yapma özellikleri vardır. Sistemin avantajları da en çok bu noktada ortaya çıkar. Kolay temizlenir, hafiftir, sağlıklıdır.

 

Alüminyum Doğrama Fiyatları

 

Alüminyum kapı fiyatları diğer üretimlere göre biraz daha ucuzdur. Ufak bir alanda kullanılacağı için de ücret çok da rahatsız edici değildir. Alüminyum doğrama görselliği de tercih edilmede önemli bir etkendir. Pvc sistemler ucuzluğu nedeni ile cam balkon ve çerçeve sistemlerinde halen tercih ediliyor. Ayrıca, ülkemizde üretim koşulları baz alındığında alüminyum doğrama ücretleri hala biraz yüksel olduğu düşünülebilir. Ancak diğer özellikle de pvc olarak adlandırılan sistemin dezavantajları düşünüldüğünde ve bu sistemin fayları ile karşılaştırıldığında uzun vadede alüminyum cam balkon, alüminyum çerçeve çok daha doğru bir seçim olacaktır. Üstelik fiyatlandırmalar arasında ciddi uçurumlar yoktur. Apartman ya da çok katlı binalarda bu sistem kapıların kullanılması bütüne vurulduğunda da çok daha uygun bir fiyatlandırma ile alıcı bulmaktadır.

 

Alüminyum Doğrama Özellikleri

 

Alüminyum doğrama faydaları sistemin faydaları ile hemen hemen aynı başlıklar altında toplanabilir. Dış sesleri kesme, ısı yalıtım imkanı, hafiflik, temizlik kolaylığı, uzun ve dayanıklı kullanım süresi, tadilat istememesi, hava koşullarından çok fazla etkilenmemesi sistemin faydalarından sayılabilir. . Sık sık zarar gören, tamire ihtiyaç duyulan bir ürün satın almaktansa, minimum yapılandırma gerektiren bir ürüne ödeme yapmayı tercih etmelisiniz.

 

 

 

 

Cam Cephe Giydirme

Cam Cephe Giydirme

Cam cephe uygulamalarının özelliği, cephe yüzeyinde bulunan alüminyum montaj elemanı görmeksizin, camların ara bölümlerinde 15 mm derz yer alacak şekilde, kasetlere yapıştırılmış camlı panellerin yan yana mekanik şekilde montaj edilmesidir. Bu sistemler istenilen türde, silikon, kapaklı ya da yarı kapaklı olarak uygulanmaktadır.

Cephede kullanılacak olan ısıcamların kombinasyonu binanın kullanım amaçları, cam cephe giydirme, bulunduğu alandaki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini tam olarak taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenmektedir.

Cephe Giydirme Sistemleri

Silikon ya da cam cephe giydirme sistemleri, cephede devamlı olarak cam görüntüsünün olması istenildiğinde kullanılan giydirme cephe uygulamasının adıdır. Bu sistem, kapaklı giydirme cephe türlerine benzer ızgara sisteminin yapılması ve ızgara aralıklarına alüminyum çerçevelere birbirine eklenmiş olan cam kasetlerin takılması ile yapılmaktadır.

Silikon giydirme cephe uygulamalarının yapılacağı bölümden alınan ölçülere göre hazırlanacak imalat projesine en uygun şekilde düşey taşıyıcı ve yatay taşıyıcı profillerin doğru kesim, delik, kanal gibi işlemleri yapılmaktadır. Giydirme yapılacak olan bölümün kat döşemelerine, düşey taşıyıcı alüminyum profiller asılmaktadır. Düşey taşıyıcı aralarına yatay taşıyıcı profiller bağlanmakta, giydirme cepheyi oluşturacak ızgara sistemi hazırlanmış olmaktadır.

Alüminyum Giydirme Sistemleri

Günümüz cephe uygulamaları çok daha prestij, estetik, daha fonksiyonelli, konfor ve özellikle enerjinin korunması amacına yönelik olarak yapıyı tümüyle sarabilen, giydiren bir anlayış ortaya çıkartmaktadır. Bu anlayış ile beraber yapı cephesini tümüyle sarabilen, giydiren ve alüminyum doğrama cephe profillerine yer verilerek oluşturulan konstrüksiyona, alüminyum cam cephe giydirme ismi verilmektedir.

Alüminyum giydirme cephe sistemleri projesinde belirtilen açıklıklarda ya da her katın döşeme betonuna alüminyum ve galvanizli çelikten üretilen ankarajlara bağlanmış olan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar aralarına istenilen yüksekliklerde cam takılması gerekir. Bu sistemleri taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanmış olan yatay kayıt profillerinden oluşmaktadır.

Isı yalıtımı, sıcak veya soğuk havanın ısı köprüleri yardımı ile konutların içine girmesini veya çıkmasını engellemek için yapılan uygulamalardır. Devamlı olarak artan enerji faturaları ısınma için ayrılan bütçeleri de yükseltmektedir. Tüketilen toplam enerji miktarının 1/3 kadar oranının konutlar için sarf edildiği düşünüldüğü zaman ısı yalıtımı artık bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. 

Cam Cephe Giydirme Fiyatları

Cam Cephe Giydirme Fiyatları

Hepimizin bildiği üzere gün geçtikçe ortaya çıkan teknolojik ürünler ve bu teknolojik ürünlerin yaşamımızda yer edindiğini söyleyebiliriz. Bu yer edinmenin sonucunda bizlere sağladığı kolaylıklar yaşamımızda daha önemli bir yere sahip oluyor. Özellikle insanoğlunun yaşamında en önemli bir yere sahip olan yapılar gün geçtikçe daha çok ön plana çıkıyor. İşte bu yapılarda kullanılan ürün ve malzemeler hayatı daha çok anlamlı ve güvenilir sağlamakta. Yaptığımız yapılarda en dikkat çeken yerlerden biri de o yapının camları olduğunu hepimizin bilmesi gerekir. Hem daha uygun, daha estetik ve daha güvenilir olması için cam cephe giydirme işlemi hayatımızda daha fazla kullanılmaktadır. Bu işi yapan firmalar müşterilerine daha iyi bir hizmet ve ekonomik açıdan yararlı olabilmek için cam cephe giydirme fiyatlarını gayet uygun bir fiyata uyarlamış diyebiliriz.

Cam Cephe Kaplamalarının Tercih Edilme Sebebi 

Genelde döşemelere veya kolanlara aslın giydirme cephenin statik olarak taşıyıcı özelliği bulunmamaktadır. Çünkü yapılan cephelerde güvenlik ön safhadadır. Yapıya estetik ve modern bir görünüm katan bir sistemdir. Camın kırıldığı takdirde küçük parçalara ayrılır aynı kalınlıktaki cama göre on kat daha dayanırlıdır. Yapılan yapılarda kullanılan malzemeler son yıllarda dünyaya paralel olarak ülkemizde de gelişen çevre bilinci içinde doğrama imalatında kullanılan kimyasal ürünlerin gerek elde edilmesi gerek ise yok edilmeleri aşamasında oluşturdukları çevre kirlenmesi önem kazanmıştır. Bu yüzden alüminyum kullanıldığı mekânlarda bulunan her türlü cisim ve uyum sağlayabilecek en çok seçeneği verebilen bir metaldir. Metalik veya leke görünümü verecek şekilde renklendirme imkânı vardır. Bu imkânlardan yararlanmak için üretici firmaların cam cephe giydirme fiyatları listesi de gayet uygundur.

Cam Cephe Kaplamada Fiyatlandırma

Fiyat teklif aşamasında statik hesaba göre teklif verilmelidir. Bu konu hakkında TSE standardı mevcuttur. Cam cephe kaplama fiyatları değişkendir. Cam tipine ve cam kombinasyonuna,  iki mesnet arası mesafeye bir kat cam kaplama yüksekliği oranına, kat sayısına, işlene birlilik yüzey modülüne, sistematiğe uygunluğuna göre cam kaplama fiyatları değişmektedir. Sizde ayrıntılı bilgi için fiyat listesine bakabilirsiniz.

Cephe Kaplama Özellikleri

Cephe Kaplama Özellikleri

Dış cephe uygulamaları konutlara zarar verebilen rüzgâr, yağmur, kar, güneş gibi dış hava koşullarına karşı güçlü bir koruma sunarken bunun yanında estetik olarak binanın mimari tarzını oluşturmak için de kullanılır. Dış cephe kaplama özellikleri içerisinde ses iletimi en aza indirirken, ısı ya da su yalıtımı da sağlayarak binanın ömrünü de uzatmaktadır.

Kaplama malzemeleri genel olarak binanın tasarım ve estetik görünümüne uygun olarak seçilmekte ve uygulanır. Türkiye’de ağırlıklı şekilde ahşap, american siding, prekast, yalı baskı kaplamaları, doğal taş ve cam cephe kaplamalarına yer verilmektedir, Amerika, Kanada ya da Avustralya gibi ülkelerde dış cephe firmaları yaygın şekilde ahşap dış cephe kaplamalarıyla beraber, american siding dış cephe kaplamalarına yer verilir.

Dış Kaplamanın Özellikleri

—Sıcaklık farkları nedeni ile oluşacak genleşme ve daralmalardan hiçbir zaman zarar görmemesi,

—Atmosferin oluşturduğu kimyasal etkilere karşı dayanıklı olması,

—Güneş ışınlarının zararlı etkisinden bozulmaması,

—Don etkisiyle bozulmaması,

—Yağış sular nedeni ile bozulmaması ve suyu içine almaması,

İçten gelmiş olan ve iç yüzeyde oluşan buharın dışarıya çıkışına engel olmaması gibi temel özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Yapı fiziğiyle ilgili olarak bulunan bu özelliklerinin yanı sıra malzemeler binanın görünmüş olan yüzünü oluşturduğu için, cephe kaplama özellikleri ile birlikte estetik yönden de binayı güzelleştirecek niteliklere sahip olması beklenmektedir.

Dış cephe kaplama işlemleri genel olarak inşaat imalat aşamasında yapıldığı için eski konutlarda uygulayabilmek hem masraflı hem de zahmetli bir işlemdir. Binalara sonradan işlenebilecek dış cephe kaplamalarının en bilinenleri, hızlı uygulanabilirlik ve ekonomik nedenlerden dolayı dış cephe mantolama faaliyetleri ile beraber siding dış cephe kaplama uygulamalarıdır. Her iki dış cephe kaplama özellikleri arasında hem ısı hem de su yalıtımı sağlayabilmekte, uzun yıllar dayanıklılıklarını korumakta ve estetik olarak yaşam alanlarımızı güzelleştirmektedir.

Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

Subasman Profili Uygulamaları: Kullanılacak olan kaplama levhası kalınlığına göre subasman profilinin ebatları belirlenmektedir. Profil duvara su terazisi ile beraber düzgün bir hat oluşturacak şekilde ayarlanmakta ve dübel ile tespit edilmektedir.

Kaplama Levhalarının Yapıştırılması: Hazırlanmış lan yapıştırma harcı levhalara çerçeve metodu ile uygulanmakta ve dış yüzeyin altından başlanarak boşluk kalmayacak durumda şaşırtmalı şekilde yerleştirilir.

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT